Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Üniversitemiz Tarafından “Türk-İslâm Bilim Geleneği ve Prof. Dr. Fuat SEZGİN” Konulu Panel Düzenlendi

05 Aralık 2019 Perşembe - Görüntülenme: 2624

2019 Prof. Dr. Fuat SEZGİN Yılı etkinlikleri kapsamında, Üniversitemiz tarafından “Türk-İslâm Bilim Geleneği ve Prof. Dr. Fuat SEZGİN” konulu panel düzenlendi.

Mahmut Goloğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’nun yaptığı panele, panelistler Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ, Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alparslan AÇIKGENÇ ve Sabahattin Zaim Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan HIDIR’ın yanı sıra Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Atilla ÇİMER, Prof. Dr. Hasan KARAL, Fatih Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet YAZICI, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdem TAŞDEMİR, üniversitemizin akademik ve idari personelleri, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan panel, Prof. Dr. Fuat Sezgin’in hayatını anlatan video gösteriminin ardından Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’nun açılış konuşması ile devam etti.

Panel, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ, Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alparslan AÇIKGENÇ ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan HIDIR’ın “Türk-İslâm Bilim Geleneği, Türk-İslâm Bilim Geleneğinin Batı Bilimine Etkisi ve Fuat Sezgin’in Türk-İslâm Bilim Geleneğine Katkısı” başlıklarında sunumlarını gerçekleştirmesi ve hediye takdim töreninin ardından sona erdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )