Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Öğretmenler Günü Üniversitemizde Coşkuyla Kutlandı

25 Kasım 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 3603

24 Kasım Öğretmenler Günü, Üniversitemiz Fatih Eğitim Fakültesi Dekanlığı’nca düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.

Mahmut Goloğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen kutlama törenine, Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri EKİM, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet ÖKSÜZ, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Atilla ÇİMER, Prof. Dr. Hasan KARAL, Fatih Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Hikmet YAZICI, üniversitemizin akademik ve idari personelleri, emekli öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU açılış konuşması ve ardından Fatih Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet YAZICI selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Piyano eşliğinde müzik dinletisi ve video gösterimi ile devam eden kutlama töreni, üniversitemizde 25. hizmet yılını dolduran akademik ve idari personellere Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU, KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hikmet ÖKSÜZ ve Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri EKİM tarafından teşekkür plaketi takdim edilmesiyle son buldu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )