Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

“Fark Yarat, Farkı Otizmli ile Yaşa” Sosyal Farkındalık Projesi Dördüncü Atölye Çalışması

22 Kasım 2019 Cuma - Görüntülenme: 1820

Otizmli yetişkinlerin sosyal etkileşimlerini artırmayı amaçlayan “Fark Yarat, Farkı Otizmli ile Yaşa” isimli sosyal farkındalık projesinin dördüncü hafta etkinliği, Üniversitemiz Fatih Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nde gerçekleştirildi.

Ortahisar Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu, Gazipaşa Özel Eğitim Okulu ve Üniversitemiz iş birliğinde yürütülen ortak çalışma ile otizmli yetişkinlerin sosyalleşmesini, iletişim becerilerinin geliştirilmesini ve sanatsal eğitim görmelerini amaçlayan projenin dördüncü atölye çalışmasına, Trabzon Milletvekili Bahar AYVAZOĞLU, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Atilla ÇİMER, Prof. Dr. Hasan KARAL, Fatih Eğitim Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Hikmet YAZICI, özel eğitim öğretmenleri, gönüllü öğrenciler ve veliler katıldı.

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Trabzon Milletvekili Bahar AYVAZOĞLU,

“Otizmli çocuklarımızın bugün burada neler yapabileceğine hep birlikte şahit olduk. Trabzon Üniversitemize bir kez daha ilgili fakültelerin gönüllü öğrencileri ve değerli öğretim elemanlarıyla birlikte sosyal ve sanatsal farkındalığı amaçlayan bu değerli çalışma için çok teşekkür ediyorum.  Ayrıca bu anlamlı projeye destek veren, sosyal ve sanatsal farkındalığı uyandıran, uyandırılmasına vesile olan, toplumsal hassasiyetleri güçlendiren herkese teşekkür ediyorum. Bu çocuklarımızla birlikte hayat daha güzel, hayatın farkına onlarla birlikte daha iyi varıyoruz. Bu anlamda Down Sendorumu, Otizm, Serebral Palsi ve birtakım gelişim bozukluklarına dair çalışmalar yapan TBMM Araştırma Komisyonu Sözcüsü olarak herkesi bu önemli konuyla alakalı farkında olmaya ve hassasiyetle davranmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Etkinlik sonrasında Milletvekili Bahar AYVAZOĞLU, Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU’yu makamında ziyaret ederek üniversitemizde devam eden çalışmalar ve projeler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )