Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

“Fark Yarat, Farkı Otizmli ile Yaşa”

06 Kasım 2019 Çarşamba - Görüntülenme: 3210

Otizmli yetişkinlerin sosyal etkileşimlerini arttırmayı amaçlayan “Fark Yarat, Farkı Otizmli İle Yaşa” isimli projenin ikinci hafta etkinliği, Üniversitemiz Fatih Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nde gerçekleştirildi.

Üniversitemizin Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Kenan Demir ile Öğr. Gör. Hülya Saylam’ın desteklediği projemizin bugün gerçekleştirilen ikinci atölye çalışmasına, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Atilla ÇİMER’in yanı sıra özel eğitim öğretmenleri, gönüllü öğrenciler ve veliler katıldı.

Ortahisar Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu, Gazipaşa Özel Eğitim Okulu ve üniversitemiz iş birliğinde yürütülen ortak çalışma ile otizmli yetişkinlerin sosyalleşmesini, iletişim becerilerinin geliştirilmesini ve sanatsal eğitim görmelerini amaçlayan projenin haftada bir gün olmak üzere üniversitemiz bünyesinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )