Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

UZEM'den Doğu Karadeniz Belediyeler Birliğine İşbirliği Ziyareti

06 Kasım 2019 Çarşamba - Görüntülenme: 657

Trabzon Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ali Kürşat ERÜMİT, Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Sayın Mehmet ŞENTÜRK’ü makamında ziyaret etti.

ERÜMİT ziyareti sırasında; “Merkezimiz, faaliyete geçtiğimiz yıldan günümüze kadar uygulamaya koyduğu uzaktan eğitim programları ve sertifika programları ile hayat boyu öğrenme kapsamında önemli bir sorumluluğu yerine getirmektedir” dedi.

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri ŞENTÜRK ise; Bilgi teknolojileri doğrultusunda şekillenen günümüz dünya ekonomisinde, uzaktan eğitimin bir seçenek olmaktan çıkıp, bir zorunluluk haline geldiğini vurgulayarak, Trabzon Üniversitesi ile hem eğitimler hem de projeler kapsamında işbirliğinde olunacağının müjdesini verdi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )