Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Öğrencimiz Busenaz Sürmeneli Dünya Şampiyonu Oldu

14 Ekim 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 2971

Rusya’nın Ulan Ude şehrinde gerçekleştirilen Büyük Kadınlar Dünya Boks Şampiyonası’nda, 69 kilo final müsabakasında ringe çıkan milli sporcumuz Busenaz Sürmeneli, Çinli rakibi LiuYang’ı mağlup ederek altın madalya kazandı.

Üniversitemize büyük bir gurur yaşatan öğrencimiz Busenaz Sürmeneli'yi ve emeği geçen antrenörlerini gönülden kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )