Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Üniversitemiz ile Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında Kariyer Planlama Merkezi (Mesleki Rehberlik) Projesi İş Birliği Protokolü İmzalandı

23 Eylül 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 2914

Üniversitemiz ile Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliğini kapsayan protokol, Trabzon Valisi İsmail USTAOĞLU başkanlığında, Rektörümüz Prof. Dr. Emin AŞIKKUTLU ve Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ arasında Trabzon Valiliği B Toplantı Salonu’nda imzalandı.

Gerçekleştirilen iş birliği protokolü kapsamında, ortaokul 8. sınıf seviyesindeki öğrencilerin ilgi ve becerilerinin tespit edilerek, uygun mesleklere yönlendirilmeleri; meslekleri akademik boyutta ve sahada tanımaları hususlarında kariyer planlamalarına rehberlik edilmesi amaçlanıyor.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )