Trabzon Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Trabzon Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Trabzon Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Trabzon Üniversitesi

Lisans Tamamlama Programlarına Kayıt Yaptıracak Öğrencilere İlişkin Duyuru

09 Ağustos 2019 Cuma

Lisans Tamamlama Programlarına  Kayıt Yaptıracak Öğrenciler; 

Elektronik kayıt (e-Kayıt) yapacak öğrencilerin, e-devlet kapısı üzerinden 7 Ağustos 2019 - 15 Ağustos 2019 tarihleri arasında kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

E- Kayıt yapacak öğrenciler  e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemlerini yapabileceklerdir.

Başvurularını elden teslim edecek olan öğrencilerin, 19 Ağustos 2019-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına bizzat gelerek başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kayıt Adresi: Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Bürosu, F Blok, Söğütlü Mah. Adnan Kahveci Bulvarı, Akçaabat/TRABZON

 

Kayıt için gerekli belgeler:

1- 2 Adet fotoğraf

2- Onaylı önlisans transkripti 

3- Onaylı önlisans diploma örneği

4- Nüfus cüzdanı fotokopisi

5-Ders İçerikleri

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )