Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Rektörümüz Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, TRT Trabzon Radyosu’nda yayınlanan “Köşe Bucak Karadeniz” programına canlı yayın konuğu oldu.

23 Temmuz 2019 Salı - Görüntülenme: 3099

Rektörümüz Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, TRT Trabzon Radyosu’nda yayınlanan “Köşe Bucak Karadeniz” programına canlı yayın konuğu oldu.

Zeynep Ülkü Yılmaz’ın sunduğu canlı yayın programına katılan Rektörümüz, üniversitemiz hakkında kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Programın sonunda bu yılki tercih dönemine yönelik aday öğrencileri Trabzon Üniversitesi’ne davet eden Rektörümüz şu ifadeleri kullandı: “Köklü ve başarılı mazisi, güçlü ve deneyimli akademik ve idari kadrosu ve donanımlı altyapısı ile Trabzon Üniversitesi ailesine katılmanız bize onur ve mutluluk verecektir”.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )