Trabzon Üniversitesi’nin temelleri 1992 yılında Mersin Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan Trabzon Meslek Yüksekokulu ile atılmıştır. 2001 yılında Trabzon Teknik Eğitim Fakültesi, 2005 yılında Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu kurulmasıyla eğitim faaliyetlerini genişletmiştir.Bugün itibari ile 4 fakülte, 1 enstitü, 1 yüksekokul ve 2 meslek yüksekokulu ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Trabzon Üniversitesi

Trabzon UZEM, Hızlı ve Anlamlı Okuma Eğitimleri Tamamlandı

22 Temmuz 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 324

Günümüzde okunacak materyallerin miktarının giderek artması, merkezi sınavlarda soru uzunluklarının artması gibi hususlar beraberinde harcanan zamanı da arttırmaktadır. Okuma sırasında zamandan tasarruf sağlamak bakımından hızlı okuma becerisine sahip olmak önemlidir. 

Trabzon Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi olarak düzenlediğimiz “Hızlı ve Anlamlı Okuma” kursunun temel amacı katılımcıların okuma hızlarını arttırmak, aynı zamanda hızın artmasına rağmen okuduğunu anlama becerilerinin düşmesini önlemektir. 

Bu amaçla 18 – 29 Haziran 2019 tarihleri arasında Cudibey Ortaokulu öğrencilerinin katılımıyla düzenlediğimiz kursumuzun 1. ve 2. grup eğitimleri tamamlanmıştır. 3. grup eğitimleri devam etmektedir.

Tüm ortaokul öğrencilerine açık olan 4. grup eğitimleri 02.09.2019 tarihinde başlayacaktır. Kurs başvuruları için

http://uzem.trabzon.edu.tr/index.php/2019/07/16/hizli-ve-anlamli-okuma-kursu/ 

adresini ziyaret edebilirsiniz.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )