Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Trabzon UZEM, Hızlı ve Anlamlı Okuma Eğitimleri Tamamlandı

22 Temmuz 2019 Pazartesi - Görüntülenme: 2994

Günümüzde okunacak materyallerin miktarının giderek artması, merkezi sınavlarda soru uzunluklarının artması gibi hususlar beraberinde harcanan zamanı da arttırmaktadır. Okuma sırasında zamandan tasarruf sağlamak bakımından hızlı okuma becerisine sahip olmak önemlidir. 

Trabzon Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi olarak düzenlediğimiz “Hızlı ve Anlamlı Okuma” kursunun temel amacı katılımcıların okuma hızlarını arttırmak, aynı zamanda hızın artmasına rağmen okuduğunu anlama becerilerinin düşmesini önlemektir. 

Bu amaçla 18 – 29 Haziran 2019 tarihleri arasında Cudibey Ortaokulu öğrencilerinin katılımıyla düzenlediğimiz kursumuzun 1. ve 2. grup eğitimleri tamamlanmıştır. 3. grup eğitimleri devam etmektedir.

Tüm ortaokul öğrencilerine açık olan 4. grup eğitimleri 02.09.2019 tarihinde başlayacaktır. Kurs başvuruları için

http://uzem.trabzon.edu.tr/index.php/2019/07/16/hizli-ve-anlamli-okuma-kursu/ 

adresini ziyaret edebilirsiniz.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )