Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Trabzon Üniversitesi'ne TRT'den Ödül

09 Temmuz 2019 Salı - Görüntülenme: 2354

Trabzon Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencisi Büşra Topçu, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) tarafından düzenlenen Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda üçüncülük ödülüne layık görüldü.

 

Bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen Geleceğin İletişimcileri Yarışması’na radyo yayıncılığı kategorisinde “Geçmişin Sesi” isimli projeyle katılan İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğrencisi Büşra Topçu, 52 üniversiteden, bin 21 öğrencinin 738 eserle başvurduğu yarışmada dereceye girerek üçüncü oldu.

 

TRT İstanbul Tepebaşı Stüdyoları’nda düzenlenen ödül törenine TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Kültür A.Ş Genel Müdürü Kemal Kaptaner, TRT Genel Müdür Yardımcıları Mustafa Alcan ve Erkan Durdu ile akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Gençleri yüreklendirmek, fırsatlara hazırlıklı olmalarını sağlamak ve dünyayla rekabette Türkiye’nin gücünü pekiştirmek amacıyla düzenlenen yarışmaya, Türkiye’nin yanı sıra Balkanlar, Orta Asya ülkeleri ile KKTC’deki üniversitelerin iletişim alanında eğitim gören lisans öğrencileri, 2018-2019 öğretim yılı içinde hazırladıkları Türkçe ya da Türkçe altyazılı eserlerle katıldı.

 

Radyo, televizyon, haber ve internet yayıncılığı ana dallarında 12 kategoride dereceye giren öğrencilerin katıldığı ödül töreniyle ilgili duygularını dile getiren Topçu, “İletişim öğrencileri arasında düzenlenen ve Türkiye’nin bu alanda en teşvik edici yarışmalarından birinden ödül almak beni son derece mutlu etti. Katıldığım ilk yarışmada dereceye girmek beni ayrıca heyecanlandırdı. Proje süresince benden desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

TRT 5. Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye giren Büşra Topçu’yu tebrik eden Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu şu ifadeleri kullandı; “İletişim alanında önemli bir yere sahip olan bu yarışmada öğrencimizin üniversitemiz adına ödül alması bizleri son derece mutlu etti. Üçüncülük ödülünü alan öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum”

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )