Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

Rektör Yardımcımız Yeniden Kent Konseyi Başkanı

08 Ocak 2022 Cumartesi - Görüntülenme: 346

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Karal, Trabzon Kent Konseyi 15. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

Trabzon Kent Konseyi 15. Seçimli Olağan Genel Kurulu, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde yapıldı. Seçimde, Trabzon Kent Konseyi’nin mevcut başkanı Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hasan Karal, 121 oy alarak yeniden başkan seçildi. Prof. Dr. Karal’ın yönetimi ise 117 oy aldı.

Rektör Yardımcımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )