Trabzon Üniversitesi, 18.05.2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7141 sayılı kanun ile Trabzon Akçaabat'ta kurulmuştur. Daha önce, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fatih Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Devlet Konservatuvarı, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu, Şalpazarı Meslek Yüksekokulu, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Tonya Meslek Yüksekokulu ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Trabzon Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.

Trabzon Üniversitesi

“İş Mülakatı Simülasyonu”nu Başarıyla Tamamlayan Öğrencilerimiz Rektörümüzü Ziyaret Etti

31 Aralık 2021 Cuma - Görüntülenme: 269

Üniversitemiz Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından, öğrencilerimizin mezuniyetleri sonrası iş görüşmelerinde başarı oranlarının artırılması amacıyla düzenlenen “İş Mülakatı Simülasyonu” etkinliğini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz, Rektörümüz Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu’yu ziyaret etti.

Ziyarette, “İş Mülakatı Simülasyonu” etkinliğini başarıyla tamamlayan öğrencilerimize, Üniversitemiz Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emre Ş. Aslan ile Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğü İş Kulübü Liderleri Emel Şahinler ve Barış Kandil eşlik etti. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Emre Ş. Aslan “İş Mülakatı Simülasyonu” etkinliğiyle ilgili kısa bir sunum gerçekleştirerek Rektörümüz Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu’nun etkinlikle ilgili sorularını yanıtladı.

Öğrencilerimizi mezun olduktan sonra da destekleyeceğiz

Rektörümüz Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu ise öğrencilere tavsiyelerde bulunarak “Öğrencilerimizin bu tür etkinliklere katılması bizleri çok mutlu ediyor. Bizler öğrencilerimizi sadece okul hayatı boyunca değil mezun olduktan sonra da takip edecek ve destekleyeceğiz. Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezimiz üzerinden çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizin bu etkinliklere katılım sağlaması, mezun olduklarında daha donanımlı olmalarını sağlayacak ve iş arama süreçlerinde kendilerine avantaj sağlayacaktır” dedi.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )